Şimdi bize katılın!

Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilirsiniz daha fazlası için forumumuza kayıt olmalısınız. Kayıt işlemi tamamen ücretsiz ve hızlıdır.

Şimdi kayıt ol!
  • 💙 Ağaçtan çıkan kibrit bile kül ediyor ağacı. Şaşırmayın insanın insana yaptığına.

HİÇ

Ene elheful Mahbubi
İlişki Durumunuz
Sizene
Burcunuz
Kova
Takım
Galatasaray
İhanet Sözleri - İhanet İle İlgili Etkileyici Sözler

İhanet ekildiği toprakta sessizce filizlenir

Kimseyi aldatma, ihanetin telafisi olmaz.

Bir kez yalanını yakaladığın birinin, bin kez doğrusunu sorgularsın.

Gün gelir o ‘Yanındayım her zaman’ diyenler bile arkandan el sallarlar.

Bilemezsin kim dost, kim düşman. Bazen tuttuğun eldir seni arkandan vuran.

Çelme yakınından gelince; insan düştüğüne yanamıyor, düşürene yandığı kadar!

İhanet bu kadar moda olmuşken, adamlık mücadelesi veren herkese selam olsun.

Biz de hatalıydık elbet. Kalbimizde başrolü kime verdiysek katil hep o çıktı!

İhanetin büyüğü küçüğü olmaz. İhanettir.

Her ihanet, bir soykırımdır.

Hatalar muhakkak affedilir, ama ihanetin affı olmaz!

Her ihanetin arkasında bir şeytan vardır.

İhanet kadar hızlı bir şey yoktur.

Aşk iki kişiliktir, üçüncü kişi ihanet sebebidir.

Gözlerde ihanet varsa, sözlerde sadakat aranmaz.

Vatana ihanetin nedeni olmaz. Er yada geç bedeli olur.

Aşk denince kalbim dost denince sırtım sızlıyor.

İhanet, karaktersizliği gösteren bir olgudur insanın içinde.

Onu incitmek zorunda kalsan dahi asla ihanet etme.

Asla sevme, seversen ihanet etme; ihanet edeni de asla affetme!

İhanet meslek dalı olarak ilan edilmeli, çünkü bir çok ustası var.

Kimse adaleti öğretmesin bize, ihanet edene merhamet edilmez bizde.

Sevginin kalıbında yalan varsa , sana en güzel cevabı ihanet verir.

İhanete uğramanın acısını yalnız hainler bilir.

Kalbiniz affetse bile, Ruhunuz ihaneti unutup yeniden sevemez.

Büyük insanlar veda ederek giderler, basit ve küçük insanlar, ihanetle giderler.

Yarım kalan hikâyeydik demiştin. Biz daha kitap olamadık ama çok sattı ihanetin!

Yalnızım diye üzülmüyorum. Çünkü biliyorum. Yalnız insanın ihanet edeni de olmaz.

Bilmeden yapılan hata yanlışlıktır, bilerek yapılan hata ise ihanettir.

İki şey yıkar insanı; Dostundan gelen ihanet, düşmanından gelen merhamet.

Yazların kışa dönüştüğü, güneşin yağmurlarla döküldüğü bir hikaye bizimki; Adı ihanet!

Gayret et, davet et, hayret et, affet, tevbe et, sakın ihanet etme.

Etme sırtını duvardan başkasına emanet; en kralının bile içinde vardır bir nebze ihanet!

Bir kadının kaderi; sevdiği adamın ihanetiyle, sevmediği adamın sadakati arasında çizilir.

Bu da kalsın aklınızda. Gitsem uzaklara da ihanetin aklımda kalacak.

Unutmak istesem de her gözyaşım beni aldatışlarını hatırlatacak.

En büyük kazığı dostlarından yersin, çünkü savunma sistemleri, düşmanlara karşı kurulmuştur, dostlara karşı değil!

Bir defa aldatan kişiyi affedersen, seni yine kullanır. Çünkü ihanet bir ruh hali değil, karakterin dökülüş biçimidir.

Sana ihanetin adını sorduğumda bana adı yoktur demiştin. Bende sana son sözümü söylüyorum unutma ihanetin adı yoksa affı da yoktur.

Aslında bir insanın gözyaşı, gülüşünden daha samimi ve tatlıdır. Çünkü unutma, her gülüşün altında bir ihanet saklıdır.

Özne olmayı bırakıp zamir oldum, edat oldum, yüklem oldum. Ama senin gibi, aşk ile ihanet arasına bağlaç olmadım asla.

Hayat yolunda ilerlerken, sadece ihanet ile sadakat arasında tercih yapmak zorunda kalınsaydı işler kolaylaşırdı. Ama insan çoğunlukla iki bağdaşmaz sadakat veya iki ihanet arasında tercih yapmaya zorlanır.

Ortalama insanda; herhangi bir günde, herhangi bir orduya yetecek kadar ihanet, nefret, şiddet ve saçmalık vardır. O yüzden ortalama erkekten ve ortalama kadından sakının; Kendileri tam sevemedikleri için, senin sevginin eksik olduğuna inanırlar.

İhanete uğramak öyle bir şeydir ki. bildiğin, inandığın tüm değerler baştan aşağı yıkılır.

İhanetin, insanı yeniden yapılandırması gibi göz ardı edilmeyecek bir yanı da var pek tabii ki. Öyle ki değerlerini tekrar inşa etmeye başladığında özünden eksilen masumiyetin yerini artık bir parça acımasızlıkla yamarsın.

İhanetin bana sadece acıları öğretmedi. Kimseye güvenmemeyi, sırtını yaslamamayı ve ne olursa olsun kendinden başka kimseye minnet duymaman gerektiğini de öğretti.

Biz hayatta kalmayı eşten dosttan gördüğümüz ihanetlerle öğrendik. Artık feriştahı gelse yıkılmayız!

Bu hayat bize öğretti ki insan merhameti kadar kazık yer!

Söz konusu arkadan oyun çevirmek olduğunda o kadar iyi kaptanlar tanıyorum ki kimse siz gibi dümen çeviremez!

İhanetin en ağırını bana reva görenler hiç uzağımda değildi. Hepsine bir iyiliğim dokunmuştu bir yerlerde…

Bu hayatta en büyük kazıkları her zaman dostlarından yersin! Çünkü onlar senin en hassas olduğun konuları yeri gelince kullanmak için pusuya yatarlar!

Zaman geçer, acılar hafifler ama insan yediği kazıkları asla unutmaz!

Yeni mi bu film? Ne zamandır çekip oynuyorsunuz arkamdan ihanetin belgeselini…

Kimse adaletten bahsetmesin bana! Ben adaleti dosttan yediğim kazıklarla unuttum…

Bir insana sevgi beslediğinizi iddia ederken ihanet nasıl aklınızın ucundan geçiyor?

Sen varsın diye bela oldu bu ihanetler başıma. Sonunda gittin de kalbimiz huzura erdi!

Zor değil mi ya iki yüzlü olmak? Ağır gelmiyor mu bu kadar ihaneti tek başına çalıp oynamak?

Merak ediyorum acaba ihanet ederken içinden "bu nasılsa anlamaz" dedin mi? Yoksa "kesin anlamaz nasılsa dostuyum mu?" dedin.

Biz ihanete kürek tutanların çoktan cenaze namazını kıldık. Bu saatten sonra kimsenin arkasından gözyaşı dökecek değiliz.

_ALINTIDIR_

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri