Şimdi bize katılın!

Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilirsiniz daha fazlası için forumumuza kayıt olmalısınız. Kayıt işlemi tamamen ücretsiz ve hızlıdır.

Şimdi kayıt ol!
  • 💙 Ağaçtan çıkan kibrit bile kül ediyor ağacı. Şaşırmayın insanın insana yaptığına.
İlişki Durumunuz
Evli
Burcunuz
Balık
Takım
Fenerbahçe
Kitaplardan Alıntılar

İnsan gençken zamanı, kaç yılı geride bıraktığını düşünerek değerlendirir. Kaç yılı kaldığını düşünmeye başladığı andan itibaren de orta yaşa girmiş olur.

Engin Geçtan - İnsan Olmak​

Üzülme sen, kaderime benim
Ne de olsa ben gelip geçiciyim.

Edgar Allan Poe - Kuzgun​

Denizci değilim, ama uzak denizlerde yıkanan
Uçsuz bucaksız kıyılar kadar uzak olsan da sen
Sana ulaşmak için açılırdım denizlere.

Romeo ve Juliet, William Shakespeare​

Başkalarının yaptıklarını silmeye çalıştım, mürekkeple yazmışlar; oysa ben kurşun kalem silgisiydim, azaldığımla kaldım.

Oğuz Atay - Tutunamayanlar​

Kimsenin öldüğü yok, yaşadığı da..
Herkes biraz var o kadar..

Edip Cansever​

Özlemin buruk bir tadı var, hele seni özlemenin. Bir kokusu var, bütün çiçeklere değişmem.
Bir ışığı var, bir rengi var seni özlemenin, anlatılmaz.
Verdiğin bütün acılara dayanıyorsam, seni özlediğim içindir. Beklemenin korkunç zehri öldürmüyorsa beni; seni özlediğim içindir. Yaşıyorsam; içimde umut varsa, yine seni özlediğim içindir.
Seni bunca özlemesem; bunca sevemezdim ki!

Ümit Yaşar Oğuzcan - Beşinci Mektup, Aşka Dair Nesirler​

“Yabani sayılacak derecede bir başımaydım. Kimseyle arkadaşlık etmiyor, konuşmaktan kaçıyor, gitgide daha çok kabuğuma çekiliyordum.”

Yeraltından Notlar, Fyodor Dostoyevski​

Ya çok erken doğmuşum
Ya da çok geç.
Ne işim var şu dünyada.

Bedri Rahmi Eyüboğlu​

"Ne yazık ki hiç kimse bu dünyadaki yerini kendisi seçemiyor."

Hans Christian Andersen​

Söylediklerini duyuyor, duygularını anlıyorum; çatıya kapatılmış kuşlar gibi kanat çırpıyorlar. Dışarı çıkmaya çalışırken tozlu bir pencerede kanatlarını kıracaklar.
Sayfa 259

Gazap Üzümleri
John Steinbeck​

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri