Şimdi bize katılın!

Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilirsiniz daha fazlası için forumumuza kayıt olmalısınız. Kayıt işlemi tamamen ücretsiz ve hızlıdır.

Şimdi kayıt ol!

Son mesajlar

• 💙 Ağaçtan çıkan kibrit bile kül ediyor ağacı. Şaşırmayın insanın insana yaptığına.
İlişki Durumunuz
Evli
Burcunuz
Balık
Takım
Fenerbahçe
    Öne çıkan konu
  • Konu Yazar

Şerbetli Etimek

1711615161436.png

Şerbetli Etimek Tarifi İçin Malzemeler
2 paket etimek
2 su bardağı şeker
2.5 su bardağı su
2 paket krem santi

Muhallebi için;

5 yemek kaşığı un
4 yemek kaşığı şeker
4 bardak süt
1 yumurta sarısı
1 paket vanilya

Şerbetli Etimek Tarifi Yapılışı

Herkese merhaba çok güzel bir tarifle buradayım bu tarifin en güzel yani şekerin karamelize edilmesi kesinlikle denenmesi gereken bir tarif haydi başlayalım
1 su bardağı şekeri tenceremize alalım ve rengi dönene kadar karamelize edelim. Rengi döndükten sonra diğer 1 su bardağında üzerine ekleyelim ve 1-2 dk daha karıştıralım. 2.5 su bardağı suyu da ekleyelim ( bu aşamada şekerle su birleşince sertleşme oluyor ama kaynamaya başladıkça eriyor ) kaynadıktan sonra 1-2 damla limon sıkıp etimeklerin üzerine güzelce gezdirelim ( büyük dikdörtgen borcam tam ideal ama bende olmadığı için kare ve yuvarlak borcam kullanmak zorunda kaldım) Diğer yandan muhallebimizin malzemelerini karıştırıp koyulaşıncaya kadar pişirelim. Piştikten sonra vanilya ekleyip soğuyan etimeklerimizin üzerine dökelim. Son olarakta 2 paket krem santiyi çırpalım ve muhallebi soğuduktan sonra onuda üzerine yayalım. (ikisininde soğuk olmasına dikkat edelim) Ben üzerine bolca hindistan cevizi ve carte dor meyve sosunu tercih ettim siz kendi tercihinize göre ayarlayabilirsiniz.

Ağzımızın tadı hiç bozulmasın.

Mutlu günler

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri